آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان London flower delivery Holland park flower shop Chelsea flower delivery London flower subscription THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
پردو وب
pordo

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

تعداد بازدید: 13609

هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل

چگونه می توانیم هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل خود را برآورد نماییم؟

یکی از سوالاتی مهمی که پیش از طراحی اپلیکیشن موبایل چه برای شخص یا شرکت سفارش دهنده و چه شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل یا شخص طراحی پیش می آید این است که ساخت اپلیکیشن سفارشی چقدر هزینه دربر خواهد داشت. دو راه حل برای فهم این موضوع وجود دارد: یک بررسی هزینه های ساخت به همراه جزئیات آن است و یا راه دوم ارائه جدولی بر مبنای انواع اپلیکیشن ها و قیمت های آن می باشد. یاد آور می شوم که هیچ یک از اعداد و مبالغی که در این مقاله ذکر می گردد، یک نظر قطعی و یا کارشناسانه نیست. مواردی وجود دارد که بر قیمت ها تاثیر می گذارند و لزوما این اعداد وجه قانونی ندارد. و صرفا جهت ارتقا دانش در این خصوص می باشد.

طراحی اپلیکیشن موبایل طراحی اپلیکیشن

 قبل از اعلام هرگونه قیمت بگذارید چند نکته را با شما درمیان بگذاریم. با یک سرچ ساده متوجه خواهید شد که سایت هایی هستند که با مبالغی بسیار پایین برای شما اپلیکیشن موبایل اعم از طراحی اپلیکیشن IOS و اندروید را انجام می دهند. حتی رایگان هم وجود دارد. سایت هایی که با امکانات بسیار ساده، یک اپ معمولی خیلی معمولی به شما ارائه می دهند. حتما شده که وقتی وارد یک میوه فروشی می شوید، انواع مختلف از یک میوه، قیمت های مختلف دارد. حتی برخی از ضایعات را به رایگان به شما می دهند. واقعیت ساخت اپلیکیشن های موبایل هم به همین صورت است. قیمت اصلی را میزان ساعتی که برنامه نویسان و طراحان برای طراحی و تست و بهبود آن می گذارند تعیین می کند.

طراحی نرم افزار یک هنر است ،هنری آمیخته از گرافیک ،تحلیل سیستم ، مهندسی ساخت نرم افزار،برنامه نویسی ،کارایی و اثربخشی ، پس ارزش اپلیکیشن شما میزان ارزش این هنر است...

شرکت ها و اشخاص مختلفی در حوزه طراحی اپلیکیشن فعالیت می کنند و ممکن است هزینه های متفاوتی را برای شما برآورد نمایند،ولی انتخاب شما این است که چه مقداری از کیفیت برای اپلیکیشن مورد انتظار لازم است یا مقیاس طرح کسب و کار مورد نظر جهت پیاده سازی برای اپلیکیشن موبایل در چه حدی می باشد.شرکت طراحی اپلیکیشن پردو این اطمینان را به شما می دهد که پیش از پیاده سازی اپلیکیشن شما در ابتدا متناسب به نیاز شما برآورد هزینه نماید ،چراکه نیاز شما تعیین کننده هزینه شما می باشد.

اگر هزینه ای پایین تر یا بالاتر از خدمات مورد نیاز شما برآورد گردد،در هردو صورت می تواند از لحاظ مالی برای شما ضرر به همراه داشته باشد،چرا که اگر با کیفیت تر پایین تر از مورد نیاز واقعی شما طراحی انجام شود ممکن است در اجرای کسب و کار شما خلل ایجاد شود.

ارائه خدمات طراحی و پشتیبانی اپلیکیشن موبایل به صورت ماهیانه:

 در صورتی که پروژه مورد نظر کارفرما ،به صورت بلند مدت باشد و نیاز به توسعه پایدار و پشتیبانی روزانه داشته باشد دیگر شرایط برآورد هزینه متفاوت است و شرکت و تیم طراح بر اساس حجم کار ماهیانه برای هر نفر ساعت برای کارفرما برای هرماه  اعلام هزینه می نماید.

زمانی که شما قصد انجام پروژه طراحی اپلیکیشن را دارید با چهار موضوع روبرو هستید که می بایست هر کدام به طور جداگانه برآورد هزینه گردد:

هزینه طراحی کنترل پنل مدیریت:

مهمترین بخش در برآورد هزینه یک سیستم بخش کنترل پنل آن اپلیکیشن می باشد، چرا که قلب سیستم و موتور محرک پروژه اپلیکیشن کنترل پنل آن می باشد.هزینه طراحی کنترل پنل مدیریت اپلیکیشن موبایل بر اساس امکانات و ماژول های مورد نیاز به صورت عمومی در بازه ای در حدود 10 تا 20 میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید:

در پروژه شما ممکن است کنترل پنل مدیریت از پیش طراحی شده باشد و یا شما فقط به یک اپلیکیشن اندرویدی مستقل نیاز داشته باشید که هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید به صورت Native به صورت عمومی در بازه ای بین 7 تا 15 میلیون تومان می باشد و در صورتی که به صورت وب ویوwebview طراحی شود در حدود 2 تا 5 میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه طراحی اپلکیشن ios:

هزینه طراحی اپلیکیشن ios معمولا هزینه ای بیشتر از طراحی اپلیکیشن اندروید دارد چرا که ابزار ، محیط، و برنامه نویسانی که برای طراحی یک اپلکیشن ios نیاز هست هزینه اولیه بیشتری دربر خواهد داشت.هزینه طراحی اپلیکیشن ios به صورت Native به صورت عمومی در بازه ای بین 10 تا 20 میلیون تومان می باشد و در صورتی که به صورت وب ویوwebview طراحی شود در حدود 3 تا 7 میلیون تومان برآورد می گردد.

هزینه طراحی سایت :

اگر برای استارت آپ یا پروژه طراحی اپلیکیشن موبایل خود نیازمند یک سایت هستید،هزینه این طراحی نیز به صورت جداگانه محاسبه می گردد.هزینه طراحی سایت با قالب اختصاصی با عملکرد خبر رسانی و معرفی سیستم به صورت ریسپانسیو در بازه ای بین 4 تا 10 میلیون تومان و در صورتی که سایت خدماتی و عملکردی باشد  در بازه ای بین 7 تا 15 میلیون تومان براورد می گردد.نکته:استفاده کردن از قالب های آماده و وcms های وردپرسی هزینه طراحی را کاهش می دهد و بازه قیمیتی آن در حدود 3 تا 5 میلیون  تومان می شود)

 

  • تعرفه طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید بر حسب نفر ساعت (سال 95)

یک اپلیکیشن در بهترین حالت از لحاظ زمانی، به دو ماه زمان به ازای یک نفر نیاز دارد. البته این زمان برای یک اپلیکیشن معمولی در نظر گرفته می شود. با توجه به اینکه هزینه ی نیروی کار برنامه نویس اندروید در سال 95 از بازه ی 1700000 تومان تا 2500000 می باشد، به صورت متوسط 5500000  تومان برای ساخت و طراحی برای شرکت سازنده هزینه دارد. حال اگر مقداری را برای سود شرکت در نظر بگیرید، این مقدار چیزی حدود 8000000 تمام می شود.

  • تعرفه طراحی و ساخت اپلیکیشن IOS بر حسب نفر ساعت (سال 95)

فرمول محاسبه همان فرمول اندرویدی است. فقط باید در نظر بگیرید که برنامه نویس های IOS به صورت حداقلی، ماهیانه 2700000 تومان حقوق دریافت می کنند. با توجه به این مقدار ساخت همان اپ معمولی با امکانات معمولی حدود 10000000 تومان برآورد می گردد.

 

  •  طعرفه طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و IOS بر حسب جدول امکانات متداول (سال 95)

ویژگی

زمان

هزینه اندروید

هزینه IOS

طراحی گرافیکی اختصاصی هر صفحه اپلیکیشن

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

طراحی لوگو اختصاصی

5 روز

400 هزار تومان

500 هزار تومان

آماده سازی پلتفرم برای اضافه کردن دیگر ویژگی ها

3 روز

200 هزار توان

300 هزار تومان

امکان ورود کاربر با اکانت اختصاصی

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

امکان پخش صوت و تصویر

3 روز

200 هزار تومان

300 هزار تومان

امکان نمایش صفحات وب

1 روز

70 هزار تومان

100 هزار تومان

نمایش محتوی به صورت فقط متن با حجم معمول و نمایش در چند صفحه در موبایل

4 روز

300 هزار تومان

400 هزار تومان

نمایش متن به همراه عکس با حجم معمول و نمایش در چند صفحه در موبایل

6 روز

400 هزار تومان

600 هزار تومان

نمایش منوی ناوبری

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

تعریف دسته بندی

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

امکان همگام سازی داده ها بین سایت و یا کاربران

5 روز

400 هزار تومان

500 هزار تومان

فعال سازی سرویس نقشه انلاین

1 روز

100 هزار تومان

200 هزار تومان

امکانات مکان یابی کاربر و نمایش مسیر

2 روز

250 هزار تومان

350 هزار تومان

فعال سازی سرویش نوتیفیکیشن

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

امکان چت بین کاربران با سرویس GCM

5 روز

400 هزار تومان

500 هزار تومان

امکان چت بین کاربران با تکنولوژی REAL TIME یا بلادرنگ

7 روز

500 هزار تومان

700 هزار تومان

امکان دانلود و دریافت فایل توسط کاربر

1 روز

70 هزار تومان

100 هزار تومان

امکان اپلود کاربر

1 روز

70 هزار تومان

100 هزار تومان

ارائه اپلیکیشن در appstore و یا playstore

2 روز

200 هزار تومان

300 هزار تومان

قابلیت  بروز رسانی اپلیکیشن به صورت داخلی

1 روز

70 هزار تومان

150 هزار تومان

اتصال به درگاه های پرداخت بانکی

2 روز

200 هزار تومان

300 هزار تومان

سیستم نظرسنجی کاربران

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

امکان نمایش پروفایل شخصی کاربر

1 روز

70 هزار تومان

100 هزار تومان

قابلیت تنظیمات بر روی اپلیکیشن موبایل

2 روز

150 هزار تومان

200 هزار تومان

 

 

 

 

 

نظر شما برای بهبود کیفیت این بحث چیست؟ چه مطالبی اضافه و کم شود؟
1398/10/22 - 14:30:13
Elyas Beshkani

سلام ببینید فرض کنید من یه اکانت دارم که میتونم شماره ۱۰ نفر رو به عنوان زیر مجموعه خودم وارد کنم و حالا این ۱۰ نفر خودشون میتونن باز ۱۰ نفر دیگه رو دعوت کنن و به همین ترتیب تا لایه سوم حالا هر کس با شماره ای که معرفش توی سیستم ثبت کرده و کد معرفش وارد میشه و ثبت نام میکنه یعنی میشه لابه اول ۱۰ نفر، لایه دوم ۱۰۰ و لایه سوم ۱۰۰۰ نفر. + یه پنل برای مدیریت اخبار و ارسال عکس و فیلم و... به اپلیکیشن


تماس با ما