آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان London flower delivery Holland park flower shop Chelsea flower delivery London flower subscription
پردو وب
pordo

مزایای داشتن اپ های موبایلی

تعداد بازدید: 5406

مزایای داشتن اپ های موبایلی

بارها شنیده اید که ما در عصر اطلاعات به سر می بریم. این جمله گاه و بیگاه در رسانه ها و مطبوعات و یا مطالب علمی به گوش و نظر ما رسیده است. متعاقبا سازمان های بسیاری برای اینکه بتوانند سهم خود را از این بازار ارزشمند پیدا کنند، سرمایه های کلانی را صرف معرفی خود و محصولات خود ، در بسترهای اطلاعاتی می کنند. یکی از زیر مجموعه های بازار اطلاعاتی، موبایل اپلیکیشن ها یا به زبان ساده تر، نرم افزار هایی است که بر روی موبایل ها اجرا می شوند. با این حال در ذهن بسیاری از  افراد هنوز قسمت های تاریکی در رابطه با ورود به این بازار و یا استفاده از این محصولات وجود دارد . در این مقاله قصد داریم تا به صورت مختصر به موضوع اپلیکیشن های موبایل و فواید  آن، از دو دیدگاه کاربران (استفاده کنندگان نهایی) و توسعه دهندگان (سازمان ها و شرکت های سازنده و یا سفارش دهنده ) بپردازیم.

فواید و مزایای داشتن اپلیکیشن های موبایلی برای سازمان ها و مشاغل

در علم پزشکی، بیماری مزمن به بیماری هایی تعلق می گردد که فرد دچار به آن بیماری همیشه به آن مبتلا خواهد بود و همچنین باید خود را سریع تر تحت مداوا قرار دهد. چنان چه بیماری نادیده گرفته شود، در آینده برای رفع درمان آن باید بهای سنگین تری پرداخت گردد. شاید این موضوع در نگاه اول مرتبط با موضوع این مقاله به نظر نرسد، اما واقعیت این است که در جهان امروزی، رقابت ها بر سر کسب بازار های شدید به شدت افزایش یافته است و این موضوع یک معظل اساسی برای سازمان های کوچک تر به حساب می آید. به عبارتی نوعی بیماری مزمن که باید هرچه سریع تر علاج گردد. سازمان های بزرگ با توجه به بودجه های کلان تر، از این بازار های اطلاعاتی عقب نمی مانند و درمان را هرچه سریع تر آغاز می کنند. اما مسئله اصلی سازمان های متوسط و کوچک هستند.

بگذارید به یکسری آمار های جالب در این زمینه استناد کنیم. طبق آماری که سایت http://www.internetlivestats.com  هر ساله اعلام می کند، در سال 2015  بالغ بر 40 درصد افراد دنیا به اینترنت دست رسی دارند. چیزی حدود 3 میلیارد نفر که نکته مهم آن این است که این آمار در سال 2012 برابر دو میلیارد نفر بود. یک رشد چشم گیر و یک بازار بسیار مهم. شما حتی به صورت زنده از این لینک می توانید رشد لحظه ای این افزایش کاربران را مشاهده نمایید [1]. اما طبق آماری که شرکت سایت emarket  [2]  منشر کرده است، بزرگسالان آمریکا به طور متوسط حدود 3 ساعت و 8 دقیقه صرف مشاهده ی برنامه های موبایلی خود می کنند. البته اگر این مقدار را برای کشور ایران در 2 ضرب کنیم، چندان دور از ذهن نیست.

چرا کسب و کار شما نیاز به اپلیکیشن موبایل اختصاصی دارد ؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما را برای این امر تشویق کند. به صورت خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

با استفاده از موبایل اپلیکیشن در هر لحظه توسط مشتریان خود دیده شوید:

با توجه به آمار هایی که گفته شد، شما هم با داشتن یک اپلیکیشن موبایل، این امکان را به همه می دهید، تا بتوانند شما را رسد کنند. نیازی نیست تا یک بازی سه بعدی بسازید. یک فروشگاه مجازی کوچک از کسب و کارتان کافی است تا این فرصت را برای خود بیافرینید. اما بخاطر داشته باشید که خلاقیت و نو آوری دربسیاری از کار ها، حداقل تا مدت ها شما را منحصر بفرد می کند و این در علم تجارت، اصطلاحا مزیت رغابتی خوانده می شود. تجربه نشان داده که یک ایده ی خوب، مهمتر ازکیفیت خوب است. البته ممکن است که بعضی ها با این حرف مخالفت کنند. البته حق دارند، چرا که حداقل کیفیت برای هر محصولی، لازمهی مقبولیت آن توسط کاربران آن است. در حقیقت صحبت اصلی بر سر یک اپلیکیشن با کیفیت معمولی و دارای ایده ی خلاقانه است. نکته بعدی و جالب توجه این است که شما می توانید با یک هزینه ی بسیار ناچیز و گذاشتن این اپلیکیشن در مارکت هایی همچون کافه بازار برای ایران و یا حتی playstore ، این امکان را برای تمام افراد دنیا فراهم آوررید،  تا بتوانند از ساخته های شما استفاده کنند.

ایجاد یک بازار هدایت شده با استفاده از موبایل اپلیکیشن:

در بستر وب، شما معمولا با سرچ و جستجو می توانید انواع و اقسام اطلاعات، راجع به هر موضوعی پیدا کنید. . یعنی معمولا آن چیزی که مدنظر کاربر است، نمایش داده می شود و شما در نمایش محتوی از اختیار نسبی کمی برخوردار هستید. یکی از مزایای اصلی موبایل اپلیکیشن ها نسبت به رغیب اینترنتی خود همین موضوع است. شما به صورت حساب شده و در بازه های زمانی مناسب می توانید کاربر را با استفاده از ارسال پیام به صفحه ی اصلی موبایل ها، آنها را به موارد مورد نظر خود هدایت نمایید. مواردی مانند معرفی یک محصول جدید، تخفیف ها، سر رسید ها و ... و همه ی این موارد به راحتی با فشار یک دکمه ی کاربر، زیر انگشتان کاربران شما قرار می گیرد.

ایجاد وفا داری و حس تعلق در کاربران با استفاده از موبایل اپلیکیشن

در گذشته ی نه چندان دور، کارت های امتیازی و بن های تخفیف، و در مواردی پی گیری مشتریان پس از خرید محصول، راه هایی بود که شرکت ها می توانستند حس وفاداری و تعلق خاطر را در مشتریان خود ایجاد کنند. اما با توجه به روش های جدیدی که به لطف ارتباطات دیجیتال فراهم آمده، موبایل اپلیکیشن ها می توانند این مسئولیت را بر عهده بگیرند. برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید که این امکان برای شما وجود داشت که به ازای هر مشتری که از محصولات شما بازدید و یا خرید انجام می دهد، بتوانید یک وسیله ی کوچک الکترونیکی به آنها بدهید، و در ضمن این هم میسر بود که این افراد را موظف به نگه داشتن و همراه داشتن این وسیله در هر لحظه و هر مکانی کنید. خوب این یک اتفاق خیلی خوبی است که شما بتوانید در هر لحظه این افراد و مشتریان خود را هدایت کنید. آنها را چک کنید و هر از چند گاهی به آنها بگویید که ما چقدر خوبیم. خوب در واقع این وسیله ی الکترونیکی به رایگان تحت اختیار مشتریان شما قرار دارد و آن هم موبایل های آن هاست. یک لحظه به این موضوع بیاندیشید که موبایل برای انسان های امروزی، به هویت آنها تبدیل شده است. بدون موبایل، اکثر ما ها انگار یک گمشده داریم.

چگونه با موبایل برند سازی کنیم

یک موبایل اپلیکیشن، می تواند ویژگی های خاصی را برای شما فراهم آورد تا بتوانید برند خود را تقویت کند. شما یک بولتن دارید که می توانید با هر رنگ و ظاهری آن را بیاراید و با هر ادبیات و لحنی که مدنظرتان است، خود را به کاربران معرفی نمایید. البته برند سازی تنها به این موارد محدود نمی شود، اما موبایل اپ ها می توانند در غریب به اتفاق موارد در این تلاش، شما را یاری نمایند.

ایجاد ارزش برای کاربران موبایل

به این موضوع توجه کنید که از دید کاربران، شما در موبایلشان حضور دارید، و با تمحیداتی که ایجاد کرده اید، کار را برای آنها آسان نموده اید. در نظر بگیرید که در گذشته برای نشستن بر روی یک میز از یک رستوران دلخواه، حضورا وارد رستوران می شدید. بسته به جا و زمانی که می رفتید، در صورت داشتن شانس می توانستید یک میز دلخواه در آن رستوران و یا کافی شاپ پیدا کنید. با گذشت زمان مسائل کمی اینترنتی تر شد و شما در منزل و محل کار، مکان مورد نظر خود را رزرو می کردید. اما موبایل ها به دلیل اینکه همیشه همراه کاربران آنها هستند، محدودیتنیاز به کامپیوتر های جا گیر و موقعیت مناسب برای ارتباط با اینترنت را از بین بردند. 5 کلیک ساده در راه مترو و کار تمام. به یاد داشته باشیم که کاربران هر روزه متوقع تر شده و راحتی های بیشتری می طلبند.بیاید بپذیریم که در جامعه ای زندگی میکنیم که صبر و شککیبایی را مانند سابق نمی پذیرد. این همان چیزی است که موتور نوآوری و بهبود در دنیا و در طول تاریخ را به حرکت در آورده است.

حذف فاصله، مشتری بیشتر، هزینه ی کمتر با موبایل اپلیکیشن

در بهترین حالت ممکن، فرض کنید که در مرکز شهر یک بوتیک لباس فروشی دارید. به نظر شما آیا برای همه این امکان وجود دارد که از فروشگاه شما دیدن کنند؟ مسلما کسانی هستند که در اطراف شهر حضور دارند و برای آنها مقدور نیست که گاه و بیگاه به نقطه ی دلخواه شما بیایند. پس در نتیجه به صورت محلی خرید هایخود را انجام می دهند. با یک اپ ساده می توانید این فاصله را از بین ببرید و محصولات خود را به هر نقطه ی جغرافیایی بفروشید.

فواید و مزایای داشتن اپلیکیشن های موبایلی برای سازمان ها و مشاغل

این موارد چکیده ای از مزایای داشتن اپ های موبایلی است. اما ورود به این بازار تنها با دانستن این نکات میسر نمی شود. مسائل فنی و ریسک هایی در این راه وجود دارد که بهتر است قبل از ورود به این بازار از آن ها نیز مطلع باشید. به این موارد در دیگر مقالات پرداخته شده است.

 

[1] http://www.internetlivestats.com/watch/internet-users/

[2] http://www.emarketer.com/Article/Growth-of-Time-Spent-on-Mobile-Devices-Slows/1013072

نظر شما برای بهبود کیفیت این بحث چیست؟ چه مطالبی اضافه و کم شود؟
تماس با ما