آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان London flower delivery Holland park flower shop Chelsea flower delivery London flower subscription THE WORLD'S FIRST FITNESS SOCIAL MEDIA PLATFORM FITNESS SOCIAL MEDIA
پردو وب
pordo

کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل

تعداد بازدید: 7152

کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل

چگونه از اپلیکیشن موبایل درآمد کسب کنیم؟

مدل های کسب و کار که می توانند به منظور کسب درآمد از یک برنامه تلفن همراه مورد استفاده باشند متفاوت است، اما برای تولید کنندگان، انتخاب همیشه آسان نیست. روش های مختلفی برای کسب درآمد از اپلیکیشن ها موبایل وجود دارد: تبلیغات، فروش برنامه ، خدمات یا ویژگی های که می تواند در داخل برنامه فروخت (درون پرداخت)، حق اشتراک و نهایتا کمیسیون.

کسب درآمد اپلیکیشن

روش های کسب درآمد از اپلیکیشنهای موبایل

پرداخت به ازای دانلود (PPD)

در این حالت، کاربر مجبور به پرداخت هزینه اپلیکیشن موبایل، قبل از دانلود آن است. این روش یکی از قدیمی ترین روش های درآمد است که امروزه توصیه نمی شود مگر اینکه در کنار آن از ارائه نسخه دمو (پیش نمایش) استفاده شود. بدین صورت که کاربر با دیدن دمو در صورت مایل بودن به خرید، هزینه را پرداخت نماید.

 

فری میم (Freemium)

این یکی از بهترین راههای کسب درآمد از برنامه، ارائه آن به صورت رایگان است. اما کاربران باید حداقل یکبار آن را برای دریافت تمام مزایای برنامه بخرند. در این حالت، امکانات پایه ای برنامه رایگان است اما کاربر برای دسترسی به بخش های بیشتر برنامه به ناچار باید مبلغی پرداخت نماید.

Freemium (فریمیم با اجازه خرید چندگانه )

درست مثل مدل freemium اولیه، این برنامه به کاربران اجازه می دهد پول بیشتری را در زمان استفاده از برنامه ها بپردازند. معمولا در بازی های موبایل دیده می شود و این مدل کاربران را مجبور می کند با انجام بازی های اضافی، هزینه های المان های دیگر برنامه را تامین کنند . بسیاری از کاربران معتاد به بازی، اقدام به خرید های چند گانه می نمایند تا زودتر به رتبه بندی محبوب خود در بازی دست یابند.

تبلیغات در اپلیکیشن موبایل

تبلیغات ایده نهایی برای درآمدزایی با اپلیکیشن موبایل است. در این مدل برنامه را به صورت رایگان ارائه می دهند، سپس اگر کاربران بتوانند تبلیغات بنر را تحمل کنند می توان تبلیغات مورد نظر را در جاهای مختلف و پربازدید اپلیکیشن قرار داد. در این مدل درآمدی، به سادگی می توان یک نسخه حق اشتراک ماهانه یا سالانه را به کاربر فروخت تا نمایش تبلیغات را از برنامه حذف کرد. ناشر برنامه در هر دو مورد کسب سود خواهد داشت.معمولا ناشرها و استورهایی که اپلیکیشن هارا منتشر می کنند ، از جمله : کافه بازار، گوگل پلی، اپ استور... این نوع خدمات را با مالکین و طراحان اپلیکیشن ها ارائه می دهند.

تبلیغات ویدئویی

در این روش، به جای نشان دادن آگهی بنر در برنامه خود، می توانید ویدیو کوتاهی را به مشتریان نشان دهید که جذاب تر و دلچسب تر است. توسعه دهندگان برنامه با شبکه های تبلیغاتی همکاری می کنند تا تبلیغات ویدئویی کوتاه را در برنامه های خود نشان دهند.

سرویس های تبلیغاتی

بجای نمایش تبلیغات ثابت و خسته کننده می توان با سرویس های تبلیغاتی دیجیتالی همکاری کرد و به شبکه از تبلیغات هدفمند متصل شد. در این حالت، هر کاربر در برنامه شما، تبلیغی مختص سلایق خودش و  متفاوت با بنر دیگران می بیند.

حامی مالی (اسپانسر)

بر خلاف شیوه های قدیمی تبلیغات، با پخش تبلیغات از شرکت های مختلف که خسته کننده و آزاردهنده باشد،  می توان  برای از بین بردن این نوع مسائل، ناشر برنامه فقط با یک یا دو شرکت طرف قرارداد باشد و در ازای معرفی محصولات آن شرکت و دریافت پول از آن، هزینه های خود را پوشش دهد و کاربر را هم کمتر آزرده خاطر نماید.

پرداخت درون برنامه ای (درون پرداخت)

در این مدل، کاربر بطور رایگان برنامه را دانلود می نماید اما برای دسترسی به برخی المان های بیشتر برنامه باید آیتم های برنامه را خریداری نماید. این یکی از بهترین روش های درآمد است که می تواند در کنار موارد دیگر هم مورد استفاده قرار بگیرد.

فروش حق اشتراک اپلیکیشن

در این مدل، کاربر برای استفاده از تمام یا بخشی از امکانات برنامه مجبور به گرفتن حق اشتراک ماهانه یا سالانه است. استفاده از این مدل نیازمند احتیاط خاصی است چرا که کاربر ممکن است به اندازه کافی مجاب به خرید یا تمدید اشتراک خود نشود.

کمیسیون (کارمزد)

این مدل در برنامه هایی که معامله ای بین دوطرف مختلف کاربران صورت می گیرد، کاربرد دارد. برای مثال به ازای هر خرید یا فروش که بین افراد در برنامه شما رخ می دهد، شما می توانید مبلغی را به عنوان کمیسیون کسب کنید.

کسب درآمد از اپلیکیشن

نتیجه گیری

روش های مختلف درآمد از طریق نشر اپلیکیشن های موبایل بررسی شدند اما لازم است به این نکته توجه کرد که هیچ کدام از این روش ها بهترین روش نیست و همه چیز بستگی به برنامه شما دارد. حتی شاید بهترین روش، ترکیبی از روش های مذکور باشد. این که برنامه تولید شده توسط شما با کدام مدل ها مطابقت دارد و کاربران شما چه افرادی هستند در انتخاب این امر بسیار تاثیر گذار است.

طراحی اپلیکیشن موبایلطراحی اپلیکیشن موبایل

 

شما می توانید ایده خود را با کارشناسان پردو در میان بگذارید تا متوجه شوید از کدام مدل های درآمد می توانید برای استارت آپ خود استفاده نمایید.

 

 

نظر شما برای بهبود کیفیت این بحث چیست؟ چه مطالبی اضافه و کم شود؟
1397/05/23 - 13:14:19
مینا افتخاری

سلام توروخدا به سوالم جواب بدید واقعا درامد های بالا از طریق ساخت اپلیکیشن شدنیه


تماس با ما