پردو وب
we are hiring!

آمار استفاده از گوشی های اندرویدی در مقابل گوشی های آیفون(ios)

تعداد بازدید: 2838

آمار استفاده از گوشی های اندرویدی در مقابل گوشی های آیفون(ios)

چند درصد کاربران از گوشی آیفون(ios) و چند درصد از گوشی اندروید استفاده می کنند

یکی از سؤالاتی که شاید برای خیلی از کسانی که اقدام به طراحی یک استارت آپ بر پایه اپلیکیشن های موبایل، ایجاد می شود این است که ابتدا با کدام پلتفرم یا سیستم عامل ورود به بازار کند؟ آیا ابتدا طراحی اپلیکیشن اندروید خود را آغاز نماید؟ یا با طراحی اپلیکیشن ios  وارد بازار شوند؟

به سختی بتوان آمار خوبی از درصد استفاده کنندگان سیستم عامل های  مختلف به تفکیک کشورها به دست آورد. البته آمارهای رسمی رایج در مورد چند کشور محدود وجود دارد . این سوال همیشه ذهن توسعه‌دهندگان اپلیکیشن ها را به خود مشغول می‌کند که برای مثال در هر کشور بر روی چه پلتفرمی بهتر است که سرمایه گذاری صورت بگیرد.  به عبارتی دیگر نیاز به نرم افزارها یک امر اجتناب ناپذیر است و مشخص شدن پلتفورم کاربران در طراحی اپلیکیشن موبایل، ریسک را کاهش و سوددهی سرمایه گذاری  را موفق تر می کند.

بگذارید برویم سر اصل مطلب ،بر اساس آخرین آمار که در تابستان ۱۳۹۶ ،در وبسایت http://gs.statcounter.com  از  استفاده کنندگان سیستم عامل ها بر حسب کشورها منتشر شده است .با توجه به داده های این سایت در ایران حدود ۸۶ درصد استفاده کنندگان از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند و حدود ۱۲ درصد از آنها  سیستم عامل ios یا همان ایفون‌های اپل استفاده می کنند.

آمار استفاده کنندگان گوشی های همراه

روش به دست آوردن این آمار بدین صورت بوده است که موتورهای دریافت اطلاعات بر روی ۲.۵ میلیون صفحه اینترنتی در برخی از سایت ها قرار داده شده است. به لطف تکنولوژی های موجود،  این موتورها می‌توانند تشخیص بدهند که کاربران با چه مدل سیستم عاملی به این صفحات اینترنتی متصل شده اند.

به عبارتی دیگر، این آمار نشان می دهد که هرچند گوشی های اپل به صورت یک فرهنگ لوکس در ذهن ما جای گرفته،اما حوزه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران، سازی متفاوت از فرهنگ ها و ذهنیت ما میزند .

میزان استفاده از گوشی های آیفون در ایران

میزان استفاده از گوشی های اندروید در ایران

نظر شما برای بهبود کیفیت این بحث چیست؟ چه مطالبی اضافه و کم شود؟