پردو وب
pordo

پشتیبانی نسخه جدید فایرفاکس از چند پردازنده

تعداد بازدید: 1614

پشتیبانی نسخه جدید فایرفاکس از چند پردازنده

رقابت میان مرورگرهای وب برای گسترش سهم خود، ادامه دارد و هر یک به دنبال افزودن ویژگی‌های جدید و مفید برای کاربران هستند. در این میان، موزیلا، جدیدترین نسخه مرورگر پیشرو وب خود را عرضه کرده است، در حالی که به قابلیت مهم مرورگر رقیب خود، یعنی گوگل کروم، نگاه رقابتی داشته است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از اینکوایرر، با اینکه وضعیت مرورگر مشهور موزیلا، گاه افت و خیز دارد، اما همچنان توانسته کاربران وفادار خود را حفظ کرده و سهم خود را از بازار با قدرت در دست نگه دارد.
با این حال، قابلیت جدید و برجسته فایرفاکس، یعنی امکان پشتیبانی همزمان از چند پردازنده در سیستم، و نیز چندکارگی (multi-thread) می‌تواند از ویژگی‌های درخشان آن به شمار رود.
بدین‌ترتیب به نظر می‌رسد یکی از مهم‌ترین مشکلات مرورگرها، یعنی معضل پر شدن حافظه کاری در این میان توسط موزیلا رفع شده باشد.

 


گفتنی است این سامانه جدید در مرورگر موزیلا، Electrolysis یا E10s نام دارد و کارکرد آن بدین ترتیب است که هر تب جدید در داخل مرورگر، فرآیند (پروسه) مختص به خود را دارد که بر طبق طرح فایرفاکس، حداقل حافظه رم ممکن را به کار می‌برد.
موزیلا همچنین در توضیحات خود افزوده که این موضوع، در میان چند سیستم عامل مشهور و رایج فعلی، کاملاً صادق است.

شایان ذکر است که به عنوان مثال در استفاده از چهار تب در این مرورگر وب، در صورتی که یکی از تب‌ها حاوی صفحه سنگینی باشد، این موضوع به هیچ‌وجه باعث کندی دیگر تب‌ها نخواهد شد.

مطابق جزئیات اعلام شده توسط این شرکت، برای رسیدن به این قابلیت، سورس این نرم‌افزار دستخوش تغییر زیادی شده، به طوری که گفته می‌شود تغییرات اعمال شده در متن کد نسخه جدید این نرم‌افزار، بیشترین تغییرات ممکن از ابتدای ظهور این مرورگر را دارا می‌باشد.

منبع: ایتنا


دسته بندی ها :

نظر شما برای بهبود کیفیت این بحث چیست؟ چه مطالبی اضافه و کم شود؟
تماس با ما